INKA – Innovatiiviset kaupungit

Älykäs kaupunki ja uudistuva teollisuus

  • Mobility as a Service – liikkumisen uusia palveluja
  • Avoimeen ja reaaliaikaiseen liikennedataan perustuvia tuotteita
  • Tulevaisuuden nollaenergiataloja ja älykoteja
  • Älylasia ja älykästä julkista valaistusta
  • Imaging City – joukkoistamiseen perustuvia liiketoimintoja
  • Internet of things – palvelua koneen datasta

Yhteystiedot

Tampere: Pauli Välimäki, pauli.valimaki(at)tampere.fi, puh. 040 801 6035, 
Jari Jokinen, jari.jokinen(at)tredea.fi, puh. 040 806 2519 ja
Tatu Miikkulainen, tatu.miikkulainen(at)tredea.fi, puh. 040 822 8250

Lahti: Tomi Tura, tomi.tura(at)ladec.fi, puh. 050 323 1050

Oulu: Sari Matinheikki, sari.matinheikki(at)ouka.fi, puh. 044 703 2014

Pääkaupunkiseutu: Katri Parovuori, katri.parovuori(at)helsinkibusinesshub.fi, puh. 040 506 3062

Turku: Aino Ukkola, Turun Seudun Kehittämiskeskus, aino.ukkola(at)turku.fi, puh. 044 907 5200 sekä
Aki Piiroinen, Koneteknologiakeskus Turku Oy, aki.piiroinen(at)koneteknologiakeskus.fi, puh. 040 1841 525

Rahoitusta, uusia markkinoita ja kumppaneita EU:n Horisontti 2020 -ohjelmassa. Katso tarkemmin teemoista Teollisuuden johtoasema ja Yhteiskunnalliset haasteet.

Julkaisuja